Kitzbühel a okolí

Centrum lyžování se světovým věhlasem, městečko Kitzbühel, se nachází v Tyrolsku, jen asi 25 kilometrů od sjezdu z Inntalské dálnice. Slavná obec byla postavena mezi nedalekými horami Hahnenkamm s výškou přesahující 1.700 metrů a Kitzbüheler Horn , který se šplhá až k téměř dvěma tisícům metrů nad mořem.

Lyžařský areál v okolí Kitzbühelu se určitě nedá zařadit k nejrozsáhlejším rakouským lyžařským střediskům a co do počtu a délky sjezdových tratí v jeho okolí se nevejde ani mezi prvních 10. Co je tedy příčinou, že poměrně malé středisko se nesmazatelně zapsalo do povědomí lyžařů a fanoušků alpského lyžování?

V přilehlém okolí Kitzbühelu, kam se řadí i i nedaleké vesničky Kirchberg a Zweitausender, je příznivcům lyžování k dispozici na 60 sjezdových tratí, zbudovaných v nadmořské výšce 800 - 2.000 metrů. Na náročné a zkušené jezdce tu čeká 13 černě značených obtížných sjezdovek o celkové délce 20 km. Pohodovější lyžaři bezesporu ocení více než 20 středně obtížných sjezdových tratí o celkové délce téměř osmdesáti kilometrů a na ty, kteří raději volí lehčí tratě, čeká v Kitzbühelu 20 nejjednodušších svahů o celkové délce blížící se 70 kilometrům. O plynulou a bezproblémovou dopravu lyžařů se stará 52 pečlivě udržovaných lanovek a vleků.

Pro příznivce snowboardingu a akrobatického lyžování byly v okolí Kitzbühelu postaveny 2 funparky, běžci na lyžích zase mohou využít zdejších 40 kilometrů udržovaných stop pro běžecké lyžování.

Co ale Kitzbühel proslavilo po celém světě je sjezdová trať Streif, táhnoucí se směrem k obci z nedalekého vrcholu Hahnenkamm. Každou zimní sezónu se zde jezdí jeden z nejobtížnějších závodů Světového poháru v alpském lyžování.

Kdo má lyží dost, může si na blízkém jezeře Schwarzsee zabruslit, protože na jeho zamrzlém povrchu bývá uklizen a udržován okruh pro bruslení. Další alternativou je absolvování jízdy na saních na dráze v blízkém Kirchberguwnedaleké obci Kirchberg či návštěva zdejšího aquacentra.